Osoba trzymajaca portfel ze sporą liczbą banknotów, na tle komputera

Jak działa kantor internetowy?

Kantory internetowe stają się coraz bardziej popularne nie tylko pośród osób, które chcą wymienić walutę, ale również wśród tych, które liczą na odniesienie konkretnych zysków. Tego typu niestacjonarne kantory oferują zazwyczaj najkorzystniejsze kursy, dlatego naprawdę warto wiedzieć jak działają. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Wirtualny portfel

Korzystanie z kantoru należy rozpocząć od utworzenia nowego konta na platformie, co jest jednoznaczne ze stworzeniem wirtualnego portfela. To właśnie w nim  przechowywane będą nasze przyszłe w postaci różnych walut. Kolejnym krokiem powinno być wypełnienie swojego profilu danymi, które przydatne będą przy dokonywaniu różnych transakcji. Mogą to być np. dane osobowe czy numery kont, z których będziemy korzystać. Co ważne – konieczne jest posiadanie przynajmniej jednego rachunku dla waluty polskiej, oraz kolejnego dla waluty obcej.

Dokonywanie transakcji

Aby móc wymieniać waluty za pośrednictwem kantoru, niezbędne będzie wcześniejsze zasilenie portfela środkami pieniężnymi. Można to zrobić poprzez dokonanie wpłaty na konto bankowe kantoru. Gdy pieniądze zostaną zaksięgowane, a w portfelu pojawią się pieniądze – można przystąpić do transakcji.

Najczęściej jest to bardzo proste i ogranicza się do wypełnienia krótkiego formularza, a następnie zaakceptowania (lub przeczekania) propozycji wymiany, np. kursu korony duńskiej. Po zatwierdzeniu transakcji, w portfelu w miejsce wcześniejszej waluty pojawia się nowa. W niektórych kantorach można ją oczywiście przelać bezpośrednio na konto bankowe.

Wypłata środków

Wypłata pieniędzy to dla wszystkich najprzyjemniejsza część transakcji. Zazwyczaj wystarczy tylko kilka kliknięć, by pieniądze z portfela (czyli konta bankowego kantoru) trafiły na nasz rachunek. Bardziej wiarygodne firmy wymagają uwierzytelnienia transakcji poprzez kod SMS. Spora część kantorów posiada konta w kilkunastu lub kilkudziesięciu bankach i deklaruje bardzo krótki czas oczekiwania na przelew, a także wystawia umowę kupna-sprzedaży waluty.

Podsumowanie

Korzystanie z kantorów internetowych jest intuicyjne i nie powinno sprawiać trudności nawet niedoświadczonym użytkownikom sieci. Jest to rozwiązanie, które w przyszłości bez wątpienia przyczyni się zmniejszenia liczby kantorów stacjonarnych.

 


Sprawdź jak działa kantor internetowy na przykładzie kantoru Nordiqa

https://nordiqa.com/jak-to-dziala.html