Jak wybrać dobry fotel biurowy?

Dobry fotel biurowy to absolutnie niezbędny element wyposażenia biura, a także pokoju ucznia czy studenta. Powinien on zapewniać możliwie najlepsze podparcie i umożliwiać przybranie właściwej postawy, tak, aby w miarę możliwości nie obciążać kręgosłupa. Istotna jest także wygoda użytkowania i to, czy fotel został solidnie wykonany. Z tego wpisu dowiesz się, czym powinny charakteryzować się dobre fotele biurowe i jak wybrać ten właściwy.

Ważna przy wyborze fotela biurowego jest z pewnością ergonomia. Na jakie czynniki konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę?

  • Wysokość – to kwestia ważna szczególnie w przypadku osób wysokich. Fotel powinien być na tyle wysoki, aby można było się wyprostować i mieć nogi odpowiednio zgięte w kolanach, unikając ewentualnych przeciążeń.
  • Siedzisko – nie może być ani zbyt płytkie, ani zbyt głębokie. Ważne, aby wygodnie nam się na nim siedziało.
  • Oparcie – najlepszy będzie tutaj profilowany kształt do naszego kręgosłupa. Lędźwie muszą być podparte.
    Podłokietniki – idealnie byłoby, gdyby nasz fotel biurowy miał szerokie, regulowane podłokietniki. Niestety, najczęściej producenci wybierają te wąskie i przymocowane na stałe.

Fotel biurowy na kółkach czy na płozach? To drugie rozwiązanie bywa niekiedy wygodniejsze, jednak fotel biurowy na kółkach jest niezwykle mobilny.

Popularne są także fotele dedykowane graczom. Nie wybierają ich tylko pasjonaci gier komputerowych, wiele osób ceni je za ponadprzeciętną wygodę i duże możliwości personalizacji. Niestety, profesjonalne fotele gamingowe cechują się wysoką ceną i nie każda osoba może sobie na taki fotel pozwolić.

Jeżeli chodzi o wygląd, to inny fotel kupimy do pokoju dziecięcego, a inny do gabinetu lekarskiego czy biura dyrektora firmy. Chodzi tutaj zarówno o materiały użyte do produkcji, jak i o warianty kolorystyczne. W niektórych przypadkach fotel będzie wręcz jedną z wizytówek miejsca, np. jeśli mamy firmę i w biurze przyjmujemy ważnych kontrahentów. Wtedy kwestii wyboru odpowiedniego fotela biurowego warto poświęcić nieco więcej czasu.

Podsumowując, przy wyborze fotela biurowego powinniśmy się kierować pewną listą czynników. Ważna jest ergonomia, wygoda użytkowania i jakość wykonania. W niektórych przypadkach nie bez znaczenia będzie także wygląd fotela. Warto starać się dopasować fotel do pomieszczenia, w jakim będzie on używany. Jeżeli się wahamy, można poprosić o pomoc obsługę w sklepie. Warto jednak mieć pewną podstawową wiedzę, aby nie wciśnięto nam słabego modelu, który zalega na stanie.

Doskonałą ofertę foteli biurowych można znaleźć pod adresem https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html