przykład capki

Jakie nakrycie głowy uchroni przed wiosennym słońcem?

Wiosną temperatura jest coraz wyższa, przez co pogoda sprzyja spacerom i przebywaniu na zewnątrz przez wiele godzin. Ciesząc się słońcem, trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nie nabawić się udaru. Pomimo, że nie jest jeszcze tak ciepło jak latem, słońce bywa zdradliwe. Z tego powodu, przebywając na zewnątrz przyda nam się czapka wiosenna, która nie tylko uchroni przed promieniami słonecznymi, ale także doda charakteru naszej stylizacji!

Nakrycie głowy w wiosenne i letnie dni jest wręcz niezbędne. Czy to zwykły spacer, plaża, wyjście na miasto lub trening – odpowiednie nakrycie głowy zapewni ochronę, a także dopełni stylizację. Wielu projektantów mody tym razem także zaakcentowało na swoich pokazach kreacje udoskonalone czapkami i kapeluszami zamiast wymyślnymi fryzurami. Co w tym sezonie mamy do wyboru?

Sportowy styl

czapka wiosennaSportowy styl życia jest dalej jednym z wiodących trendów. Nic więc dziwnego, że w centrum zainteresowania znalazły się nakrycia głowy. Nakrycie głowy może być zarówno częścią stroju treningowego, jak i codziennym dodatkiem.

Pierwszą propozycją jest tradycyjna czapka z daszkiem. Jedne z najmodniejszych modeli to te, które posiadają hafty lub napisy. Istotną rolę odgrywa także kolor. W tym sezonie stawia się na żywe kolory, militarną zieleń oraz klasyczną biel i czerń.

Drugim rozwiązaniem są daszki. To bardziej przewiewne, lecz mniej ochronne rozwiązanie, niż czapki. Świetnie komponują się z trampkami i wygodnym, sportowym strojem. To świetny dodatek, jeśli chcemy chronić oczy przed ostrym słońcem, a nie mamy pod ręką okularów.

 

Elegancja i romantyzm

Podstawą eleganckiego stylu zawsze były kapelusze. Łączą się doskonale ze zwiewnymi sukienkami i nadają odrobiny romantyzmu. W tym wydaniu polecane są słomkowe kapelusze, który nadadzą wakacyjnego charakteru całej stylizacji. Dodatkowo są one często zdobione kolorowymi tasiemkami lub są wykonane z ozdobnych koronek.

Innym rozwiązaniem jest sportowy, materiałowy kapelusik, który nada się do codziennej stylizacji. Będzie on odpowiedni zwłaszcza do spodni i trampek. W tym wygodnym wydaniu spokojnie można wybrać się na pieszą wycieczkę, nie martwiąc się o nadmiar słońca!

Wiosną trzeba zacząć myśleć o ochronie przed słońcem. Jego nadmiar może nam zaszkodzi, a odpowiednie nakrycie głowy wydłuży czas przebywania na zewnątrz. Dzięki temu zapomni się o bólach głowy!