obuwie-jako-pierwszy-sukces-adidasa-1

Obuwie jako pierwszy sukces Adidasa

Marka Adidas większości konsumentów kojarzy się z szeroko rozumianym sportem oraz obuwiem. Myśli takie są jak najbardziej słuszne, gdyż od wielu lat ta niemiecka firma aktywnie działa na polu odzieży oraz akcesoriów sportowych. Rzecz jasna w jej portfolio znajdują się i inne elementy, jak chociażby kolekcja kosmetyków oraz bardziej casualowych ubrań, niemniej główny obszar działania, to ten opisany powyżej.

Co ciekawe pierwszy, poważny sukces przedsiębiorstwa również związany był z obuwiem. W 1936 roku, gdy producent funkcjonował jeszcze jako „Fabryka obuwia braci Dessler”, w trakcie trwających igrzysk olimpijskich Adolf Dessler, czyli jeden z założycieli manufaktury, udał się do reprezentanta Stanów Zjednoczonych w biegach.

W trakcie spotkania namówił go, by ten założył obuwie, które w przyszłości znane będzie jako buty Adidas. Szczęśliwie dla Desslera reprezentant Ameryki Północnej zdobył pierwsze miejsca, a w świat poszła fama, że produkty braci Dessler, to świetna oferta. W ten tani sposób Adolf Dessler zapewnił swoje firmie świetną reklamę, która pozytywnie odbiła się na ilości zamówień.

Dzisiaj, buty Adidas możemy znaleźć w wielu dyscyplinach sportowych. Piłka nożna, biegi, tenis, golf, czy krykiet- w ich obrębie bez trudu znajdziemy obuwie z charakterystycznymi trzema paskami, które nie dają się pomylić z żadnym innym produktem. Konkurencja nie śpi i również aktywnie działa na rynku, niemniej wydaje się, że pozycja tego niemieckiego producenta obuwia jest niezagrożona.