Pomysły na aranżację strychu

W związku z tym, że nadeszła wiosna, czas najwyższy na przeprowadzenie generalnych porządków domowych. Zazwyczaj niepotrzebne rzeczy upycha się na strych, ale może tym razem to właśnie tam posprzątać? Jeszcze lepszym pomysłem będzie zaaranżowanie go, aby stał się pełnoprawnym funkcjonalnym pomieszczeniem mieszkalnym.

Aranżacja strychu jest o tyle specyficzna, że trzeba się dostosować do znajdujących się tam zagięć, skosów czy niecodziennych kątów. Nie jest to proste zadanie, a przy tym nie można zapominać o bezpieczeństwie dostawania się tam. Jednakże gra jest warta świeczki, ponieważ na strychu można zaprojektować każdy rodzaj niepowtarzalnego wnętrza, nie tylko salon, ale na przykład saunę. Naturalnie, w związku z wysokim osadzeniem pokoju kwestia montażu odpływu wody jest bardziej zawiła, lecz możliwa do realizacji.

Rustykalna sypialnia

Sypialnia jest pierwszym skojarzeniem, kiedy myśli się o modernizacji strychu. Trudno się dziwić, kiedy miejsce to pozwala na zaprojektowanie pokoju, który stanie się pożądany przez każdego domownika. Najbezpieczniejszym, co nie znaczy, że niekorzystnym stylem do wykorzystania jest rustykalny, podkreślający dodatkowo drewniane podłogi pokoju. Jeśli nie będzie potrzeby wykorzystywać go na co dzień, to może one pełnić funkcję sypialni dla gości.

Pokój zabaw

Zdarzają się sytuacje, kiedy rodzice nie chcą, aby ich dziecko bawiło się w salonie czy sypialni. Wolą do celów rozrywkowych potomstwa poświęcić jedno pomieszczenie, w którym znajdowałby się wszystkie zabawki, nie powodując tym samym zbędnego bałaganu. Co zatem zrobić? Postawić na strych! Będzie on klimatycznym miejscem, które można kolorowo odmalować i dodać wiele dodatków, jak zawieszony na suficie hamak. Trzeba jednak pamiętać, aby dziecko nie miało żadnego problemu z dostaniem się na górę, w celu zapobiegnięcia potencjalnym wypadkom.

Sauna

Opcją dla wielu osób nieprawdopodobną, ale jak najbardziej realną, jest posiadanie sauny na strychu. Wymaga to jednak optymalnego wykorzystania przestrzeni oraz fachowej ręki. Strych charakteryzuje się zupełnie innym podejściem, jeśli chodzi o dostarczenie prądu, gazu czy wody, a zaniedbanie tego spowoduje negatywne odbicie się na instalacji całego domu. W tym przypadku rzetelność będzie opłacalna, bo możemy stać się właścicielem miejsca chętnie odwiedzanego przez rodzinę i znajomych.

Podsumowanie

Strych jest niecodziennym polem do skutecznego projektowania, dlatego podchodzenie do niego na pół gwizdka spowoduje jedynie utratą pieniędzy. Dlatego w tym przypadku zalecane jest zwrócenie się do profesjonalnej firmy projektowo-wykończeniowej takiej jak BB Construction, aby mieć pewność co do właściwie wykonanej pracy.