interview-2207741_1280

Szybkie poszukiwanie pracowników

Wraz z rozwojem firmy, wzrasta potrzeba na zatrudnienie kolejnych pracowników. Mimo tego, że dział rekrutacji może się dwoić i troić, to poszukiwania nowych kandydatów na dane stanowisko wcale nie jest łatwe. Istnieją jednak pewne sposoby, aby przejść przez ten proces stosunkowo prosto, nie marnując naszych nerwów i przede wszystkim – czasu. Jak szybko znaleźć pracownika?

Awansy wewnętrzne

Na samym początku wspomnimy o tym, że pracodawcy czasami zbyt pochopnie podchodzą do pozyskiwania pracownika na wyższych szczeblach. Może się nam wydawać, że absolutnie konieczne będzie zatrudnienie nowej osoby na stanowisku na przykład menadżerskim. Nie powinniśmy jednak zapominać o…naszych własnych pracownikach. Rekrutacja wewnętrzna jest świetnym pomysłem, chociażby, dlatego że dana osoba zna już struktury firmy i nie będzie potrzebowała okresu aklimatyzacji, a my damy się poznać jako pracodawca stawiający na rozwój pracowników!

Ogłoszenie to podstawa

Absolutną podstawą znalezienia odpowiedniego pracownika jest przygotowanie ogłoszenia, które przyciągnie uwagę. Najjaśniejszym punktem powinno być to, aby jasno i klarownie zaznaczyć stanowisko do aplikowania. Jednak tutaj także możemy zastosować pewien krok, aby otrzymać więcej zgłoszeń od kandydatów z różnymi umiejętnościami. Wystarczy zamieścić kilka zgłoszeń, lecz z inaczej określonym stanowiskiem. Przykładem może być praca Brand managera, który może być również nazywany opiekunem marki czy specjalistą ds. promocji marki, czy produktu.

Najszybciej i najrzetelniej pracowników dla Twojej firmy znajdzie agencja pracy Lobo HR.

Pośrednictwo pracy

Ciężko znaleźć szybszy sposób na uzupełnienie braków kadrowych niż skorzystanie z bazy specjalistów w agencji pośrednictwa pracy. Ominiemy w ten sposób długotrwały okres czekania na aplikację, który może wynosić nawet kilka tygodni. Powierzenie takich poszukiwań profesjonalnym rekrut erom znacznie skróci cały proces. Dodatkowo to właśnie oni zajmą się wszystkimi czynnościami i formalnościami związanymi z selekcją, obiektywną oceną, sprawdzeniem kwalifikacji i gdy wszystko pójdzie pomyślnie, podpiszą odpowiednie dokumenty.

Podsumowanie

Szukanie odpowiednich pracowników potrafi być męczące i długotrwałe. W momencie, w którym liczy się szybkość, warto skorzystać z działań wspomnianych w dzisiejszym artykule. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który w biznesie bywa bezcenny. Czasami warto wyjść ze swojej strefy komfortu przy poszukiwaniach nowego członka zespołu. Nie bójmy się zmian i nowości!