biuro-pracownika

Wynajmowanie biura – nad czym musimy się zastanowić?

Zakładając nową działalność gospodarczą jedną z pozycji, jaką trzeba określić we wniosku, jest siedziba firmy. Zazwyczaj przy tworzeniu nowej firmy nie mamy pieniędzy na budowę naszego biura i często z przymusu siedzibą firmy zostaje nasze prywatne mieszkanie. Aby unikać takich zdarzeń, powstaje coraz więcej inwestycji, których przeznaczeniem jest właśnie wynajem biur dla najróżniejszej maści przedsiębiorstw takie jak budynki imagine. Jakie kwestie musimy przeanalizować przed wynajmem biura? Oto kilka z nich.

 

Czy w danym miejscu można prowadzić działalność?

To pytanie może brzmieć nieco banalnie, ale zapewniamy, że takim nie jest. Aby w danym miejscu mogła zostać założona działalność gospodarcza, musimy mieć prawo do danego lokalu. Upewnijmy się, że możemy prowadzić w tym miejscu działalność i poinformujmy o naszych planach wynajmującego. Nie jest rozsądnym ukrywać ten fakt, gdyż może to się skończyć niepotrzebną grzywną i natychmiastowym zerwaniem umowy.

 

Jaka jest lokalizacja biura?

Biuro powinno być wynajęte w dogodnej lokalizacji. Głownie powinniśmy myśleć tutaj w kategorii pracowników, którzy będą dużo chętniej przyjeżdżać do pracy, gdy dojazd do biura będzie ułatwiony. W prawie każdym mieście najpewniejszą lokalizacją będą okolice centrum miasta, które jest najlepiej skomunikowane z innymi dzielnicami miasta. Oczywistym minusem będzie tutaj koszt wynajmu, który będzie znacznie wyższy niż na przykładowo obrzeżach miasta.

 

Udogodnienia dla pracowników

Czy budynek posiada własny parking? Jeżeli nie, to gdzie można najbliżej zaparkować większą ilość samochodów? Kiedy znajdziemy odpowiedź na te pytania, warto wykupić odpowiednią ilość miejsc na rzecz naszej firmy, gdyż każdy, kto posiada samochód, dobrze wie, że nie ma nic gorszego od szukania wolnego miejsca parkingowego na zatłoczonym parkingu.

Dowiedzmy się również czy w lokalu znajduje się łącze internetowe i jaka jest jego szybkość. Podczas pracy w biurze ciężko znaleźć bardziej irytującą rzecz niż powolny Internet.

 

To tylko jedne z wielu czynników, które są ważne przy wynajmie biura. Dobrze przeanalizujmy wszystkie za i przeciw przy każdej ofercie. Biuro ma być naszą siedzibą, na miejmy nadzieję, wiele lat naszej działalności. Wybierając lokal i negocjując mądrze przy naszym wyborze, możemy dać poczucie pewności naszej firmie i naszym pracownikom.